מזיקים – הרחקה, הדברה ומיגור על ידי חברת הדברה מורשית

עוגמת נפש, טרדה וזיהומים- כל הסיבות למה צריך להדביר מזיקים- בעלי חיים מזיקים שמצויים בסביבת בני אדם גורמים לא פעם לאי נוחות ולעוגמת נפש. לרוב בני האדם מנסים בשלב ראשוני לבצע את עבודת המיגור וההרחקה באופן עצמאי. כשאר מדובר במעט מאוד בעלי חיים מזיקים, בשלב ראשוני או במקרה חד פעמי, ייתכן וניתן להשתלט על הבעיה באופן עצמאי- לאחר ייעוץ של מוכרי חנויות לציוד ריסוס, הדברה ומיגור בעלי חיים. ואולם כאשר מדובר בבעיה קשה וחמורה יותר או לחלופין האירוע שנמשך זמן רב, הרי שיש להודות, כי יגיע הרגע שבו בעלי הבית יחושו שאכן אין ברירה והם זקוקים באופן נואש לסיוע של אנשי צוות מדבירים מיומנים, מקצועיים ועתירי ניסיון.

האופציה המועדפת היא לבדוק עם מכרים וחברים המלצות וחוות דעת חיוביות על חברות הדברה מהאזור, וכך לבחור את חברת ההדברה הרלוונטית. חשוב לזכור, כי חובה לוודא שלחברה שאותה הזמנו לצורך עבודות ההדברה יש מסמכים המעידים על כך שהיא מוסמכת ובעלת רישיונות בתוקף על מנת לעסוק בהדברה ולבצע עבודה זו הכוללת לעתים קרובות מאוד, כידוע לכול, גם שימוש בחומרים מסוכנים.

המעבר מהדברה קלאסית, רעילה לחומרים טבעיים– כאשר היה ברור, כי תחום ההדברה אינו עיסוק רגיל ושגרתי- עלו כבר בשנים עברו הצעות חוק ולבסוף אכן נחקקו חוקים ותקנות המחייבים את חברות ההדברה בכלל ואת כל עובדיהן בפרט לאחוז ברישיון לעסוק בתחום ובמיוחד תעודות הסמכה המעידות על כך שהמדביר אכן למד, השתלם והוסמך על מנת להדביר בעלי חיים לא רצויים באמצעות מכשירים בעלי פוטנציאל ייחודי, כגון: מלכודות, רשתות, דוקרנים ועוד והן מבחינת השימוש בחומרי הדברה – שאמנם בשנים האחרונות הפכו יותר ויותר להיות ירוקים וטבעיים ובכך פחות לפגוע בטבע ובסביבה- אך עדיין, הבחירה בחברת הדברה חייבת להילקח תוך כדי שאנו מבינים, שחומרי הדברה אינם רצויים בסביבות אדם, ואפילו עלולים לגרום לו לנזקים בריאותיים חמורים ביותר. חומרי ההדברה המסורתיים – הקלאסיים היו עשויים לרוב מחומרים כימיים שנועדו פשוט להרוג- לקטול את בעלי החיים המזיקים. וכשאנו אומרים – "לקטול" הכוונה היא לצערנו הרב אכן להרוג ולא רק להרחיק או למגר. לפיכך, חומרים מסוכנים אלו- כמו שניתן להבין עלולים בהחלט לפגוע גם בבני אדם… וזה כבר מסוכן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s